Ppolska.starec← UrzadnikLog in

II SAB/Kr 59/08

Administrative courts2008-10-27
Case number
II SAB/Kr 59/08
Court
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie
Judgment date
2008-10-27
Type
Postanowienie WSA w Krakowie

Judges

Andrzej Niecikowski

Ruling

Odrzucono skargę

Judgment text

SENTENCJA Kraków, dnia 27 października 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, w następującym składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Andrzej Niecikowski po rozpoznaniu w dniu 27 października 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi Z.M. na bezczynność Rady Miejskiej w S. postanawia: odrzucić skargę. UZASADNIENIE Stosownie do zarządzenia Przewodniczącego Wydziału z dnia ..... lipca 2008r. skarżący został wezwany do uiszczenie wpisu od skargi w kwocie 100 złotych w terminie 7 dni od doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia skargi. Odpis powyższego wezwania skarżący otrzymał w dniu .....sierpnia 2008r, co wynika z potwierdzenia odbioru znajdującego się w aktach. Termin do uiszczenia wpisu upłynął dnia 12 sierpnia 2008r. Skarżący uiścił wpis dopiero w dniu ..... sierpnia 2008r, co wynika z wydruku polecenia przelewu znajdującego się w aktach. Zatem skarżący uiścił wpis po upływie zakreślonego terminu. Przepis art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153 póz. 1270 ze zm.), w skrócie p.p.s.a., stanowi, że skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. Skoro skarżący nie uiścił należnego wpisu w terminie, należało w oparciu o przepis art. 220 § 3 p.p.s.a. orzec jak w sentencji.