VII SA/Wa 1404/08
Administrative courts2008-10-20
Case number
VII SA/Wa 1404/08
Court
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Judgment date
2008-10-20
Type
Postanowienie WSA w Warszawie
Judges
Bożena Więch-Baranowska
Ruling
Odrzucono skargę
Judgment text
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Bożena Więch-Baranowska po rozpoznaniu w dniu 20 października 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi J. K., K. K., J. K., W. O., M. O., M. S., Z. S. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] lipca 2008r. Nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania odwoławczego postanawia: odrzucić skargę W. O., M. O., M. S., Z. S..
UZASADNIENIE
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.
Stosownie zaś do treści art. 58 § 1 pkt 3 w/w ustawy sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi. Przepis art. 57 § 1 w/w ustawy przewiduje natomiast, iż skarga winna czynić zadość wymaganiom pisma w postępowaniu sądowym, a więc stosownie do art. 46 § 1 pkt 4 winna zawierać podpis strony.
Zarządzeniami z dnia 26 sierpnia 2008r. W. O., M. O., M. S., Z. S. wezwani zostali do uiszczenia wpisów od skargi - w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi. Odpisy zarządzeń doręczono W. O., M. O. oraz Z. S. w dniu 4 września 2008r. (termin upłynął więc z dniem 11 września), M. S. - w dniu 12 września 2008r. (termin upływał 19 września). Jednocześnie z odpisami zarządzeń wzywających do uiszczenia wpisu W. O., M. O. oraz M. S. doręczono wezwania do podpisania skargi w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi.
W zakreślonych terminach Z. S. nie uiścił wpisu, W. O., M. O. i M. S. nie uiścili wpisu oraz nie podpisali skargi.
W związku z powyższym orzeczono jak w sentencji, na podstawie art. 220 § 3 oraz art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.).