Ppolska.starec← UrzadnikLog in

I SA/Go 349/08

Administrative courts2008-11-03
Case number
I SA/Go 349/08
Court
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wlkp.
Judgment date
2008-11-03
Type
Postanowienie WSA w Gorzowie W

Judges

Anna Juszczyk - Wiśniewska

Ruling

Odrzucono skargę

Judgment text

SENTENCJA I SA/Go 349/08 POSTANOWIENIE Dnia 3 listopada 2008 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wlkp. w składzie następującym: asesor WSA Anna Juszczyk-Wiśniewska po rozpoznaniu w dniu 3 listopada 2008 roku na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi A.K. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] roku nr [...] w przedmiocie odpowiedzialności spadkobiercy za zaległość podatkową spadkodawcy w podatku dochodowym od osób fizycznych za 1995r. postanawia odrzucić skargę. UZASADNIENIE Do Sądu wpłynęła skarga złożona przez A.K.. Skarga złożona została na decyzję Dyrektora Izby Izby Skarbowej z dnia [...] stycznia 2008 roku nr [...]. W dniu 24 września 2008r. skarżący został wezwany do uiszczenia wpisu od skargi w wysokości 500 zł w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Zarządzenie zostało doręczone skarżącemu w dniu 6 października 2008r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wlkp. zważył co następuje: Zgodnie z treścią art. 220 § 1 zd. pierwsze ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270) - dalej zwanej p.p.s.a. - sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Skarga od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd (art. 220 § 3 p.p.s.a.). Skarżący został wezwany o uiszczenie wpisu sądowego. Wezwanie zostało doręczone skarżącemu 6 października 2008r. Termin do uiszczenia wpisu upłynął z dniem 13 października 2008r. Mimo upływu zakreślonego terminu, skarżący nie uiścił wpisu. Z tych względów Sąd na podstawie art. 16 § 2, art.58 § 3 i art. 220 § 3 p.p.s.a. orzekł jak na wstępie.