Ppolska.starec← UrzadnikLog in

II SA/Kr 878/08

Administrative courts2008-10-17
Case number
II SA/Kr 878/08
Court
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie
Judgment date
2008-10-17
Type
Postanowienie WSA w Krakowie

Judges

Ewa Rynczak

Ruling

Odrzucono skargę

Judgment text

SENTENCJA Kraków, dnia 17 października 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, w następującym składzie: Przewodniczący: Sędzia WSA Ewa Rynczak po rozpoznaniu w dniu 17 października 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi Z. P. na decyzję Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów z dnia [...]r., Nr [...] w przedmiocie uprawnień wdowy po kombatancie postanawia: odrzucić skargę. UZASADNIENIE Skarżąca Z. P. została wezwana zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia [...] września 2008r. do uzupełnienia braków skargi wniesionej na decyzję Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów z dnia [...]r., Nr [...] poprzez uiszczenie wpisu w kwocie 100 złotych w terminie 7 dni pod rygorem jej odrzucenia. Odpis powyższego zarządzenia Z. P. otrzymała w dniu 22 września 2008r., co wynika z potwierdzenia odbioru znajdującego się w aktach. Zatem termin do uiszczenia wpisu upłynął dnia 29 września 2008r. Skarżąca uiściła wpis w dniu 2 października 2008r., co wynika z wydruku polecenia przelewu znajdującego się w aktach. Zatem skarżąca uiściła wpis po upływie zakreślonego terminu. Sąd zważył, co następuje: Przepis art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153 poz. 1270 ze zm.), w skrócie ppsa, stanowi, że skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga na wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd. Skoro skarżąca nie uiściła należnego wpisu w terminie, należało w oparciu o przepis art. 220 § 3 ppsa orzec jak w sentencji.