I SA/Wr 671/24
Administrative courts2024-10-11
Case number
I SA/Wr 671/24
Court
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu
Judgment date
2024-10-11
Type
Postanowienie WSA we Wrocławiu
Judges
Iwona Solatycka
Ruling
*Odrzucono skargę
Judgment text
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Asesor WSA Iwona Solatycka po rozpoznaniu w dniu 11 października 2024 r. na posiedzeniu niejawnym w Wydziale I sprawy ze skargi N. H. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 25 czerwca 2024 r. nr 0113-KDIPT1-1.4012.276.2024.3.ŻR w przedmiocie podatku od towarów i usług postanawia I. odrzucić skargę, II. zwrócić stronie skarżącej kwotę 200 ( słownie: dwieście ) złotych tytułem wpisu od skargi.
UZASADNIENIE
W dniu 24 września 2024 r. doręczono Skarżącej wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w terminie 7 dni, pod rygorem jej odrzucenia. Strona uiściła opłatę w dniu 2 października 2024 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje:
Skarga podlega odrzuceniu.
Po myśli art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2024, poz. 935 ze zm. ; dalej: p.p.s.a.), sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Jeśli skarga dotknięta jest powyższym brakiem strona wzywana jest do jego uzupełnienia, a nieusunięcie braku w wyznaczonym terminie powoduje odrzucenie skargi (art. 220 § 3 p.p.s.a). W dniu 24 września 2024 r. skutecznie doręczono Stronie wezwanie do uiszczenia, w terminie 7 dni, wpisu od skargi pod rygorem jej odrzucenia. Wyznaczony termin upływał z dniem 1 października 2024 r. Strona uiściła wpis dopiero w dniu 2 października 2024 r., a zatem po upływie terminu do jego wniesienia.
Zaznaczyć należy, że wniesienie opłaty po terminie powoduje ten skutek jak niewniesienie opłaty w ogóle.
Pomimo prawidłowego doręczenia wezwania nie dopełniono ww. czynności w terminie, co spowodowało, że skarga na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. podlegała odrzuceniu, o czym orzeczono jak w pkt I. sentencji. O zwrocie uiszczonego wpisu orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 w pkt II sentencji.