I SA/Ke 422/24
Administrative courts2024-10-28
Case number
I SA/Ke 422/24
Court
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach
Judgment date
2024-10-28
Type
Postanowienie WSA w Kielcach
Judges
Magdalena Chraniuk-Stępniak
Ruling
Odrzucono skargę
Judgment text
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Magdalena Chraniuk-Stępniak po rozpoznaniu 28 października 2024 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi P. W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kielcach z 10 lipca 2024 r. nr SKO.RD/52/2480/329/2024 w przedmiocie kary pieniężnej postanawia: 1. odrzucić skargę; 2. zwrócić skarżącemu P. W. kwotę 200 (dwieście) złotych uiszczoną tytułem wpisu od skargi.
UZASADNIENIE
P. W. wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego
w Kielcach na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kielcach z 10 lipca 2024 r. nr SKO.RD/52/2480/329/2024 w przedmiocie kary pieniężnej.
Sąd wezwał skarżącego do usunięcia braków złożonej skargi przez podanie nr PESEL skarżącego, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania – pod rygorem odrzucenia skargi. Przesyłka zawierająca wezwanie do uzupełnienia braku formalnego została doręczona skarżącemu 18 września 2024 r. Termin do podania numeru PESEL upłynął zatem 25 września 2024 r. Skarżący nie dokonał tej czynności.
Zgodnie z art. 57 § 1 w zw. z art. 46 § 2 pkt 1 lit. b/ ustawy z dnia 30 sierpnia 2022 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 935), dalej jako p.p.s.a., skarga powinna zawierać numer PESEL strony wnoszącej pismo, będącej osobą fizyczną. Jak wynika z art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.
W związku z powyższym Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 orzekł jak w punkcie 1 sentencji postanowienia.
O zwrocie uiszczonego przez skarżącego wpisu w punkcie 2 sentencji postanowienia sąd orzekł na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a.