Ppolska.starec← UrzadnikLog in

II SA/Lu 681/24

Administrative courts2024-10-16
Case number
II SA/Lu 681/24
Court
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie
Judgment date
2024-10-16
Type
Postanowienie WSA w Lublinie

Judges

Grzegorz Grymuza

Ruling

Odrzucono skargę

Judgment text

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Grzegorz Grymuza po rozpoznaniu w dniu 16 października 2024 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi R. Z. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] lipca 2024 r., nr [...] w przedmiocie zasiłku celowego postanawia odrzucić skargę. UZASADNIENIE R. Z. (strona, skarżący) wniósł skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z 15 lipca 2024 r., dotyczącą zasiłku celowego na opłacenie energii elektrycznej. Zgodnie z zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z 30 sierpnia 2024 r. wezwano skarżącego do usunięcia braku formalnego skargi poprzez wskazanie numeru PESEL skarżącego – w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie zostało wysłane na adres skarżącego podany w skardze. Przesyłkę doręczono 12 września 2024 r. – do rąk skarżącego. Brak formalny skargi nie został uzupełniony. Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył co następuje: Skarga podlega odrzuceniu ze względu na to, że nie usunięto w terminie jej braków formalnych, pomimo prawidłowego wezwania sądu. Skarżący nie wskazał swojego numeru PESEL. W świetle art. 46 § 2 pkt 1 lit. b ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2024 r., poz. 935, "p.p.s.a."), pierwsze pismo procesowe strony w danej sprawie powinno zawierać numer PESEL strony wnoszącej pismo, będącej osobą fizyczną. W skardze nie podano numeru PESEL skarżącego, w związku z czym został on wezwany do usunięcia braków formalnych skargi poprzez wskazanie numeru PESEL – w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem jej odrzucenia. Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a. Sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie jej braków formalnych. Wezwanie do uzupełnienia braku formalnego skargi poprzez wskazanie numeru PESEL skarżącego doręczono 12 września 2024 r. Bieg siedmiodniowego terminu do wskazania numeru PESEL upłynął bezskutecznie wraz z końcem 19 września 2024 r. Wobec powyższego, skarga podlegała odrzuceniu na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a.