III SA/Łd 750/24
Administrative courts2024-10-17
Case number
III SA/Łd 750/24
Court
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi
Judgment date
2024-10-17
Type
Postanowienie WSA w Łodzi
Judges
Agnieszka Krawczyk
Ruling
Odrzucono skargę
Judgment text
SENTENCJA
Dnia 17 października 2024 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział III w składzie następującym: Sędzia WSA Agnieszka Krawczyk po rozpoznaniu w dniu 17 października 2024 roku na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi M. J. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia 26 lica 2024 roku Nr BP.501.739.2024.2367.WA7.595292 w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej za naruszenie przepisów transportu drogowego postanawia: odrzucić skargę.
UZASADNIENIE
III SA/Łd 750/24
Uzasadnienie
M. J. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi skargę na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z 26 lipca 2024 r. w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej za naruszenie przepisów transportu drogowego.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje:
Zgodnie z art. 53 § 1 ab initio ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2024 r. poz. 935), dalej p.p.s.a., skargę wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Stosownie zaś do art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. Sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia.
Zaskarżona decyzja, zgodnie ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru, doręczona została skarżącemu 2 sierpnia 2024 r. Skargę na ww. rozstrzygnięcie skarżący złożył 5 września 2024 r. (data stempla pocztowego na kopercie zawierającej przesyłkę poleconą), a zatem po upływie 30-dniowego terminu do jej wniesienia. W niniejszej sprawie termin ten upłynął bowiem 2 września 2024 r. (poniedziałek).
Wobec powyższego Sąd, stosownie do art. 58 § 1 pkt 2 i § 3 p.p.s.a., orzekł jak w postanowieniu.
ak