VII SA/Wa 1820/24
Administrative courts2024-10-09
Case number
VII SA/Wa 1820/24
Court
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Judgment date
2024-10-09
Type
Postanowienie WSA w Warszawie
Judges
Grzegorz Rudnicki
Ruling
Odrzucono skargę
Judgment text
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Grzegorz Rudnicki po rozpoznaniu w dniu 9 października 2024 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi M. T. na decyzję Rektora Uniwersytetu [...] z dnia [...] maja 2024 r., nr [...] w przedmiocie przyznania stypendium socjalnego postanawia odrzucić skargę
UZASADNIENIE
W dniu 21 czerwca 2024 r. M. T. (dalej: Skarżący) wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Rektora Uniwersytetu [...] z dn. [...] maja 2024 r., nr [...] (doprecyzowaną pismem z dn. 17 września 2024 r.), odmawiającą przyznania Skarżącemu zapomogi w roku akademickim 2023/2024.
Przedmiotowa skarga została doręczona Skarżącemu elektronicznie w dniu 20 maja 2024 r. Od tego dnia należało liczyć trzydziestodniowy termin na wniesienie skargi, a więc upływał on 19 czerwca 2024 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2024 r. 935, dalej: "p.p.s.a.") sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia.
W myśl art. 53 § 1 p.p.s.a. skargę wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
W niniejszej sprawie doszło do naruszenia terminu do wniesienia skargi, bowiem skarga została wniesiona w dn. 21 czerwca 2024 r., podczas gdy termin na jej wniesienie minął w dn. 19 czerwca 2024 r.
Z tych przyczyn Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 i § 3 p.p.s.a., skargę odrzucił.