Ppolska.starec← UrzadnikLog in

I SA/Lu 307/24

Administrative courts2024-10-17
Case number
I SA/Lu 307/24
Court
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie
Judgment date
2024-10-17
Type
Postanowienie WSA w Lublinie

Judges

Jakub Polanowski

Ruling

Odrzucono skargę

Judgment text

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie: Przewodniczący – Asesor sądowy WSA Jakub Polanowski po rozpoznaniu w dniu 17 października 2024 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi "A" Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w W. na decyzję Naczelnika Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej z dnia 27 lutego 2024 r., nr 308000-COP.4103.51.2023, w przedmiocie podatku od towarów i usług za grudzień 2020 r. oraz styczeń, luty i marzec 2021 r. postanawia odrzucić skargę. UZASADNIENIE Zarządzeniem z 9 września 2024 r., wydanym w związku z postanowieniem Sądu z 5 września 2024 r. utrzymującym w mocy postanowienie referendarza sądowego z 30 lipca 2024 r. o odmowie przyznania prawa pomocy, wezwano stronę skarżącą do uiszczenia wpisu sądowego od skargi – w terminie 7 dni od doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie do uiszczenia wpisu doręczono stronie skarżącej 27 września 2024 r. (potwierdzenie odbioru – k. 47 akt sąd.). W zakreślonym terminie strona nie uiściła wpisu od skargi. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie zważył, co następuje: Skarga podlega odrzuceniu. W myśl art. 220 § 1 i § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2024 r. poz. 935; dalej: p.p.s.a.), sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek skargi, od której nie zostanie uiszczony wpis. W tym przypadku przewodniczący wzywa skarżącego, aby pod rygorem odrzucenia skargi, uiścił wpis od skargi w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania. Skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. Nie ulega wątpliwości, że strona skarżąca – pouczona prawidłowo o skutkach niedochowania wezwania do uiszczenia wpisu od skargi – w zakreślonym terminie, który upłynął w dniu 4 października 2024 r., nie uiściła tego wpisu, co obligowało Sąd do odrzucenia skargi na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. Z tych względów Sąd orzekł, jak w postanowieniu.