Ppolska.starec← UrzadnikLog in

I SA/Ke 402/24

Administrative courts2024-10-16
Case number
I SA/Ke 402/24
Court
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach
Judgment date
2024-10-16
Type
Postanowienie WSA w Kielcach

Judges

Artur Adamiec

Ruling

Odrzucono skargę

Judgment text

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Artur Adamiec po rozpoznaniu 16 października 2024 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi K. D. na decyzję Dyrektora Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach z 1 lipca 2024 r. nr 9013-00000002528/24 w przedmiocie odmowy przyznania pomocy postanawia: 1. odrzucić skargę; 2. zwrócić skarżącej K. D. kwotę 200 (dwieście) złotych uiszczoną tytułem wpisu od skargi. UZASADNIENIE K. D. wniosła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w K. na decyzję Dyrektora Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach z 1 lipca 2024 r. nr 9013-00000002528/24 w przedmiocie odmowy przyznania pomocy. Sąd wezwał skarżącą do usunięcia braków złożonej skargi przez podanie nr PESEL skarżącej, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania – pod rygorem odrzucenia skargi. Przesyłka zawierająca wezwania do uzupełnienia braku formalnego została doręczona skarżącej 12 września 2024 r. Termin do podania numeru PESEL upłynął zatem 19 września 2024 r. Skarżąca nie dokonała tej czynności. Zgodnie z art. 57 § 1 w zw. z art. 46 § 2 pkt 1 lit. b/ ustawy z dnia 30 sierpnia 2022 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 935), dalej jako p.p.s.a., skarga powinna zawierać numer PESEL strony wnoszącej pismo, będącej osobą fizyczną. Jak wynika z art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi. W związku z powyższym Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 orzekł jak w sentencji postanowienia. O zwrocie uiszczonego przez skarżącą wpisu sąd w punkcie 2 sentencji postanowienia orzekł na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a.