Ppolska.starec← UrzadnikLog in

II SA/Wa 1001/24

Administrative courts2024-10-15
Case number
II SA/Wa 1001/24
Court
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Judgment date
2024-10-15
Type
Postanowienie WSA w Warszawie

Judges

Andrzej Wieczorek

Ruling

Odrzucono skargę

Judgment text

SENTENCJA 15 października 2024 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie: Przewodniczący: sędzia WSA Andrzej Wieczorek (spr.) po rozpoznaniu 15 października 2024 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi P. S. na decyzję Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych z [...] kwietnia 2024 r. nr [...] w przedmiocie odmowy naliczenia zwiększenia stawki należności zagranicznej postanawia: odrzucić skargę. UZASADNIENIE P. S. (dalej: Skarżący) wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych (dalej: Organ) z [...] kwietnia 2024 r. nr [...] w przedmiocie odmowy naliczenia zwiększenia stawki należności zagranicznej. Skarżący zapoznał się z zaskarżoną decyzją 29 kwietnia 2024 r., co wynika z podpisanej przez niego adnotacji na poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii decyzji znajdującej się w aktach sprawy. Skarżący wniósł skargę 31 maja 2024 r., co potwierdza data stempla pocztowego. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje. Skargę należało odrzucić, ponieważ została wniesiona po terminie do jej wniesienia. Na podstawie art. 58 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2024 r., poz. 935; dalej: p.p.s.a.) sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia (§ 1 pkt 2). Sąd odrzuca skargę postanowieniem. Odrzucenie skargi może nastąpić na posiedzeniu niejawnym (§ 3). Zgodnie z art. 53 § 1 p.p.s.a. skargę wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Z akt sprawy wynika, że Skarżącemu doręczono zaskarżoną decyzję 29 kwietnia 2024 r., w związku z czym 30-dniowy termin do wniesienia skargi upływał 29 maja 2024 r. Skarżący natomiast nadał w urzędzie pocztowym skargę 31 maja 2024 r. Mając na uwadze powyższe, Sąd postanowił na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. jak w sentencji.