III SAB/Po 16/24
Administrative courts2024-10-15
Case number
III SAB/Po 16/24
Court
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu
Judgment date
2024-10-15
Type
Postanowienie WSA w Poznaniu
Judges
Mirella Ławniczak
Ruling
Odrzucono skargę
Judgment text
SENTENCJA
Dnia 15 października 2024 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Mirella Ławniczak po rozpoznaniu w dniu 15 października 2024 roku na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi [...] Sp. z o. o. Sp. k. Oddziału w [...] na bezczynność Zarządu Województwa w przedmiocie określenia kwoty o jaka pomniejszono dofinansowanie postanawia: 1. odrzucić skargę 2. zwrócić stronie skarżącej wpis od skargi w kwocie 100,00 ( sto ) złotych
UZASADNIENIE
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału strona skarżąca została wezwana do usunięcia braków formalnych skargi poprzez :
- nadesłanie kopii ponaglenia do właściwego organu.
- w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania – pod rygorem odrzucenia skargi.
Powyższe wezwanie doręczono w dniu 11 września 2024 r. – k. 45-46 akt sądowych. Termin do uzupełnienia braków upływał 18 września 2024 r.
W wyznaczonym terminie 7 dni nie uzupełniono wskazanych braków formalnych skargi. Dokonano tego listem nadanym w dniu 20 września 2024 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu zważył, co następuje :
Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. 2019, poz. 2325 ze zm.), dalej : p.p.s.a., sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.
Powyższe wezwanie doręczono w dniu 11 września 2024 r. – k. 45-46 akt sądowych. Termin do uzupełnienia braków upływał 18 września 2024 r.
W wyznaczonym terminie 7 dni nie uzupełniono wskazanych braków formalnych skargi. Dokonano tego listem nadanym w dniu 20 września 2024 r.
W tym stanie rzeczy Sąd, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a, orzekł jak w pkt. 1 sentencji postanowienia.
O zwrocie stronie skarżącej wpisu orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a,