VIII SA/Wa 475/08
Administrative courts2008-10-31
Case number
VIII SA/Wa 475/08
Court
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Judgment date
2008-10-31
Type
Postanowienie WSA w Warszawie
Judges
Sławomir Fularski
Ruling
Odrzucono skargę
Judgment text
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Sławomir Fularski po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 31 października 2008 r. sprawy ze skargi B.W., A.W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w R. z dnia [...] lipca 2008 r., nr [...] w przedmiocie opłaty z tytułu wyłączenia z produkcji użytków rolnych postanawia odrzucić skargę B.W.
UZASADNIENIE
W dniu 30 września 2008 r. do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wpłynęła skarga B.W. i A.W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w R. z dnia [...] lipca 2008 r., nr [...] w przedmiocie opłaty z tytułu wyłączenia z produkcji użytków rolnych.
Zarządzeniem z dnia 30 września 2008 r. Sąd zobowiązał skarżącą B.W. do uzupełnienia braków formalnych skargi przez uiszczenie solidarnie wpisu sądowego w kwocie 612 złotych w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.
Powyższe wezwanie zostało doręczone skarżącej w dniu 7 października 2008 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru k. 15).
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje:
Stosownie do treści art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz.1270 ze zm. – dalej jako u.p.p.s.a.), sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie jej braków formalnych.
Natomiast zgodnie z art. 220 § 1 powołanej ustawy sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie została uiszczona należna opłata. Skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlega odrzuceniu przez sąd (art. 220 § 3 u.p.p.s.a.).
Jak wynika z akt sprawy skarżąca B.W. została prawidłowo wezwana do uzupełnienia braków formalnych skargi, a termin do dokonania tej czynności upłynął w dniu 14 października 2008 r. Do chwili obecnej skarżąca nie wykonał zobowiązania sądu i nie uiściła wpisu sądowego, co wynika z informacji nadesłanej przez Oddział Finansowo – Budżetowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie .
Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności na mocy art. 58 § 1 pkt 3 w zw. z art. 220 § 3 p.p.s.a. orzeczono, jak w sentencji.