Ppolska.starec← UrzadnikВойти

II SA/Gd 11/07

Административные суды2007-01-15
Номер дела
II SA/Gd 11/07
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku
Дата решения
2007-01-15
Тип
Postanowienie WSA w Gdańsku

Судьи

Zdzisław Kostka

Резолютивная часть

Odrzucono skargę

Текст решения

SENTENCJA Dnia 15 stycznia 2007 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Sędzia NSA Zdzisław Kostka po rozpoznaniu w dniu 15 stycznia 2007 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi A. M. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 14 listopada 2006 r. sygn. akt [...] w przedmiocie udostępnienia informacji publicznej postanawia odrzucić skargę. UZASADNIENIE Skarżący A. M. dnia 21 grudnia 2006 r. wniósł do Sądu skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 14 listopada 2006 r. Decyzja ta wraz z pouczeniem o sposobie i terminie wniesienia skargi do sądu została doręczona skarżącemu dnia 17 listopada 2006 r. Stosownie do art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153 poz. 1270 ze zm.) skargę wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Termin do wniesienia skargi upłynął zatem w dniu 18 grudnia 2006 r. (17 grudnia 2006 r. była niedziela, zaś stosownie do art. 83 § 2 Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy). Z powyższego wynika, że skarżący wniósł skargę po upływie terminu do jej wniesienia. Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 2 Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia sąd odrzuca. W tej sytuacji, wobec wniesienia przez skarżącego skargi po upływie terminu do jej wniesienia, Sąd na podstawie powołanych przepisów skargę odrzucił.