Ppolska.starec← UrzadnikВойти

II SA/Bd 139/07

Административные суды2007-02-12
Номер дела
II SA/Bd 139/07
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy
Дата решения
2007-02-12
Тип
Postanowienie WSA w Bydgoszczy

Судьи

Anna Klotz

Резолютивная часть

Odrzucono skargę

Текст решения

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący asesor WSA Anna Klotz po rozpoznaniu w dniu 12 lutego 2007 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi M. G. na postanowienie Wojewody [...] z dnia [...] 2006 r., [...] w przedmiocie umorzenia postępowania w sprawie zawieszenia postępowania postanawia odrzucić skargę. UZASADNIENIE Pismem z dnia 8 stycznia 2007 r. M. G. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy skargę na postanowienie Wojewody [...] z dnia [...] 2006 r., [...] w przedmiocie umorzenia postępowania w sprawie zawieszenia postępowania. W odpowiedzi na skargę organ wniósł o odrzucenie skargi wskazując, iż została ona wniesiona z uchybieniem terminu. Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270: z późn. zm.) skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie skarżącej rozstrzygnięcia w sprawie. Jak wynika ze znajdującego się w aktach administracyjnych organu zwrotnego potwierdzenia odbioru, skarżona decyzja została doręczona skarżącemu w dniu 6 grudnia 2006 r., termin trzydziestodniowy na wniesienie skargi upłynął zatem z dniem 5 stycznia 2007 r. Tymczasem skarga została wniesiona dopiero w dniu 8 stycznia 2007 r. ( data stempla pocztowego na kopercie k. 3), a więc z uchybieniem ustawowego terminu przewidzianego do jej wniesienia. W tym stanie rzeczy Sąd na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi skargę odrzucił.