I SA/Po 1426/06
Административные суды2007-01-17
Номер дела
I SA/Po 1426/06
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu
Дата решения
2007-01-17
Тип
Postanowienie WSA w Poznaniu
Судьи
Janusz Ruszyński
Резолютивная часть
Odrzucono skargę
Текст решения
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym Przewodniczący Sędzia NSA Janusz Ruszyński po rozpoznaniu w dniu 17 stycznia 2007r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi K.W. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...]r., Nr [...] w przedmiocie odmowy rozłożenia na raty zapłaty zaległości podatkowej w podatku dochodowym od osób fizycznych za 2005r. postanawia: odrzucić skargę. /-/ J.Ruszyński
UZASADNIENIE
Z akt sprawy wynika, że decyzję Dyrektora Izby Skarbowej doręczono skarżącemu w dniu 27 września 2006r. (k. 72 akt administracyjnych). Rozstrzygnięcie zawierało pouczenie o terminie i sposobie wniesienia skargi.
Skarga została przez skarżącego nadana w urzędzie pocztowym w dniu 30 października 2006r. (poniedziałek) (k. 6 akt sądowych).
Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153, poz. 1270), skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
W niniejszej sprawie termin do wniesienia skargi upłynął w dniu 27 października 2006r. (piątek). W tych okolicznościach skargę jako spóźnioną należało odrzucić na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 powołanej wyżej ustawy.
/-/ J.Ruszyński
V.M.