Ppolska.starec← UrzadnikВойти

VII SA/Wa 4/07

Административные суды2007-01-30
Номер дела
VII SA/Wa 4/07
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата решения
2007-01-30
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судьи

Elżbieta Zielińska-Śpiewak

Резолютивная часть

Odrzucono skargę

Текст решения

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA - Elżbieta Zielińska - Śpiewak po rozpoznaniu w dniu 30 stycznia 2007r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi T. M. na decyzję Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia [...] października 2006r. Nr [...] w przedmiocie stwierdzenia objęcia obowiązkowym ubezpieczeniem zdrowotnym postanawia: odrzucić skargę. UZASADNIENIE Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) sąd odrzuca skargę złożoną po upływie terminu do jej wniesienia. Termin do wniesienia skargi określony jest w art. 53 § 1 powołanej ustawy i wynosi 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Skarżący T. M. zaskarżoną decyzję Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia [...] października 2006r. otrzymał w dniu 23 października 2006r., natomiast skargę wniósł w dniu 28 listopada 2006r. (data nadania w Urzędzie Pocztowym), a więc po upływie ustawowego terminu, który minął z dniem 22 listopada 2006r., dlatego z uwagi na dyspozycję art. 58 § 1 pkt 2 w/w ustawy należało orzec jak w sentencji.