Ppolska.starec← UrzadnikВойти

III SA/Wa 286/07

Административные суды2007-02-15
Номер дела
III SA/Wa 286/07
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата решения
2007-02-15
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судьи

Ewa Radziszewska-Krupa

Резолютивная часть

Odrzucono skargę

Текст решения

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Radziszewska-Krupa, , po rozpoznaniu w dniu 15 lutego 2007r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi B. M. na decyzję Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej z dnia ... listopada 2006 r. Nr ... w przedmiocie odmowy uchylenia decyzji określającej zobowiązanie w podatku od osób fizycznych za 1998r. postanawia: odrzucić skargę UZASADNIENIE Generalny Inspektor Kontroli Skarbowej (dalej: GIKS) decyzją z ... listopada 2006r. nr ... utrzymał w mocy decyzję Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Z. z ... kwietnia 2006r. nr ..., którą odmówiono uchylenia własnej decyzji ostatecznej określającej zobowiązanie w podatku dochodowym od osób fizycznych za 1997r. małżonków W. i B.M. W treści decyzji zawarto pouczenie o prawie do wniesienia skargi do sądu administracyjnego w terminie 30 dni od dnia jej doręczenia. Z akt sprawy wynika, iż zaskarżona decyzja została doręczona stronie 22 listopada 2006r. Odbiór przesyłki kwitowała osobiście B.M. W dniu 27 grudnia 2006r. strona wniosła skargę na ww. decyzję (data stempla pocztowego k. nr ... akt sądowych). Stosownie do dyspozycji art. 53 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) - powołanej dalej jako P.p.s.a., do skutecznego wniesienia skargi do Sądu administracyjnego konieczne jest zachowanie 30-dniowego terminu od dnia doręczenia stronie rozstrzygnięcia administracyjnego zapadłego w sprawie. Skoro zaskarżona decyzja doręczona została stronie 22 listopada 2006r. wskazany w art. 53 § 1 P.p.s.a. termin do wniesienia skargi upływał z dniem 22 grudnia 2006r. i najpóźniej w tym dniu strona powinna wnieść skargę. Uczyniła to jednak z pięciodniowym opóźnieniem. W myśl art. 58 § 1 pkt 2 P.p.s.a. Sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia. Odrzucenie skargi następuje w formie postanowienia, które może być wydane na posiedzeniu niejawnym (art. 58 § 3 P.p.s.a.). Sąd, biorąc powyższe pod uwagę, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 i § 3 P.p.s.a. w związku z art. 53 § 1 P.p.s.a. orzekł, jak w sentencji.