II SA/Gd 670/06
Административные суды2007-01-10
Номер дела
II SA/Gd 670/06
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku
Дата решения
2007-01-10
Тип
Postanowienie WSA w Gdańsku
Судьи
Wanda Antończyk
Резолютивная часть
Odrzucono skargę
Текст решения
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący: sędzia WSA Wanda Antończyk po rozpoznaniu w dniu 10 stycznia 2007r r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi J. G.- S. na decyzję Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia 19 września 2006r. nr [...] w przedmiocie rozbiórki obiektu budowlanego postanawia: odrzucić skargę
UZASADNIENIE
Skarżąca J. G.- S. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku skargę na opisaną powyżej decyzję Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w sprawie wydania nakazu rozbiórki.
Zarządzeniem z dnia 21 listopada 2006r. skarżąca wezwana została do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie 500zł w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.
Powyższe wezwanie zostało doręczone w dniu 11 grudnia 2006r. na adres skarżącej do rąk M. S. – dorosłego domownika. Zgodnie z art. 67 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r.- Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi /Dz. U. nr 153, poz.1270/, jeżeli stroną jest osoba fizyczna doręczenia dokonuje się jej osobiście. Natomiast zgodnie z art. 72 powołanej ustawy, jeżeli doręczający nie zastanie adresata w mieszkaniu może doręczyć pismo dorosłemu domownikowi. Zatem w niniejszej sprawie skuteczne doręczenie wezwania nastąpiło w wyżej wymienionej dacie 11 grudnia 2006r. a termin na uiszczenie wpisu upłynął w dniu 18 grudnia 2006r. Mimo upływu terminu brak skargi nie został uzupełniony.
Stosownie do treści art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlega odrzuceniu przez Sąd.
Wobec powyższego , działając na podstawie powołanego art. 220 § 3 ustawy o postępowaniu przed sądami administracyjnymi , Sąd skargę odrzucił.