Ppolska.starec← UrzadnikВойти

VII SA/Wa 2390/06

Административные суды2007-01-15
Номер дела
VII SA/Wa 2390/06
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата решения
2007-01-15
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судьи

Bogusław Cieśla

Резолютивная часть

Odrzucono skargę

Текст решения

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA – Bogusław Cieśla po rozpoznaniu w dniu 15 stycznia 2007r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi W. i P. P. na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] września 2006r znak: [...] w przedmiocie stwierdzenia nieważności pozwolenia na budowę postanawia: odrzucić skargę W. i P. P. UZASADNIENIE Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002r. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Ze zwrotnego potwierdzenia odbioru znajdującego się w aktach sprawy wynika, że skarżący odebrali zaskarżoną decyzję w dniu 9 października 2006r. W związku z powyższym termin do wniesienia skargi upłynął z dniem 8 listopada 2006r tj. po upływie trzydziestu dni od daty doręczenia decyzji skarżącym. Z akt sprawy wynika, że skarga na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] września 2006r. została złożona osobiście do organu w dniu 9 listopada 2006r., zatem z uchybieniem ustawowego terminu. Z tego też względu, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 ww. ustawy orzekł jak w sentencji postanowienia.