Ppolska.starec← UrzadnikВойти

II SA/Ol 29/07

Административные суды2007-02-06
Номер дела
II SA/Ol 29/07
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie
Дата решения
2007-02-06
Тип
Postanowienie WSA w Olsztynie

Судьи

S. Beata Jezielska

Резолютивная часть

Odrzucono skargę

Текст решения

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Beata Jezielska po rozpoznaniu w dniu 6 lutego 2007r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi A. Spółki z o.o. na decyzję Komendanta Wojewódzkiego Policji z dnia "[...]" r. nr "[...]" w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej postanawia odrzucić skargę Wsa/post.1 – sentencja postanowienia UZASADNIENIE A. Spółka z o.o. wniosła skargę na decyzję Komendanta Wojewódzkiego Policji z dnia "[...]" r. utrzymującą w mocy decyzję Komendanta Miejskiego Policji z dnia "[...]"r. o nałożeniu kary pieniężnej w wysokości 3000 zł za wykonywanie transportu drogowego z naruszeniem warunków określonych w zezwoleniu. Zaskarżona decyzja została doręczona Spółce w dniu 25 października 2006r., natomiast skarga została oddana w urzędzie pocztowym w dniu 29 listopada 2006r. Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Stosownie do art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153, poz. 1270) skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Skargę wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi (art.54 § 1 powołanej ustawy). W niniejszej sprawie decyzja została doręczona Spółce w dniu 25 października 2006r. Zatem termin do wniesienia skargi upłynął w dniu 24 listopada 2006r. Z nadesłanego przez skarżącą dowodu nadania przesyłki wynika, iż została oddana w urzędzie pocztowym w dniu 29 listopada 2006r. Zatem skarga została wniesiona z uchybieniem terminu. W związku z powyższym na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzeczono jak wyżej.