Ppolska.starec← UrzadnikВойти

IV SA/Wa 2147/06

Административные суды2007-02-06
Номер дела
IV SA/Wa 2147/06
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата решения
2007-02-06
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судьи

Otylia Wierzbicka

Резолютивная часть

Odrzucono skargę

Текст решения

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w składzie następującym: Przewodniczący: sędzia NSA Otylia Wierzbicka po rozpoznaniu w dniu 6 lutego 2007 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi Stowarzyszenia "[...]" na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] września 2006 r. nr [...] w przedmiocie uchybienia terminu do wniesienia odwołania postanawia: odrzucić skargę. UZASADNIENIE Skarżące Stowarzyszenie "[...]" wniosło skargę na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] września 2006 r. Nr [...] w przedmiocie uchybienia terminu do wniesienia odwołania. Pismem z dnia 27 listopada 2006 r. Sąd wezwał stronę skarżącą do uzupełnienie braków formalnych skargi poprzez nadesłanie dokumentu, z którego wynikałoby uprawnienie do podpisania skargi, w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania. W piśmie tym zamieszczono pouczenie, że nieusunięcie braków skargi w zakreślonym terminie spowoduje odrzucenie skargi. Wezwanie z dnia 27 listopada 2006 r. zostało doręczone stronie skarżącej 4 grudnia 2006 r. Termin do wykonania wezwania Sądu upłynął zatem w dniu 11 grudnia 2006 r. Stwierdzić należy, że strona skarżąca nie uzupełniła braków formalnych skargi w zakreślonym terminie. Mając powyższe na względzie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na mocy art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), orzekł jak w sentencji postanowienia.