Ppolska.starec← UrzadnikВойти

I SA/Bd 138/07

Административные суды2007-02-12
Номер дела
I SA/Bd 138/07
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy
Дата решения
2007-02-12
Тип
Postanowienie WSA w Bydgoszczy

Судьи

Mirella Łent

Резолютивная часть

odrzucono skargę

Текст решения

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Asesor sądowy Mirella Łent po rozpoznaniu w dniu 12 lutego 2007r. na posiedzeniu niejawnym skargi A. P. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w B. z dnia [...] 2006r. Nr [...] w przedmiocie odmowy umorzenia odsetek za zwłokę od zaległości podatkowych w podatku od towarów i usług za miesiące od maja 2004r. do marca 2006r. postanawia odrzucić skargę UZASADNIENIE W dniu 05 stycznia 2007r. (data stempla pocztowego) A. P. reprezentowany przez Kancelarię Radców Prawnych A. K., K. K. wniósł skargę na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w B. z dnia [...] 2006r. Nr [...] (doręczoną 05 grudnia 2006r.) do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy za pośrednictwem Izby Skarbowej w B. Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Wobec okoliczności, że zaskarżona decyzja doręczona została skarżącemu w dniu 05 grudnia 2006r., należy stwierdzić, że termin do złożenia skargi upływał z dniem 04 stycznia 2007r. Tymczasem skarga nadana została w placówce pocztowej w dniu 05 stycznia 2007r. Jak wynika z przepisu art. 54 § 1 w/w ustawy ( o którego treści pouczono stronę), skargę do sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi. Skarżący wniósł skargę z przekroczeniem ustawowego, trzydziestodniowego terminu do jej wniesienia, co skutkowało odrzuceniem tego środka zaskarżenia. Mając powyższe na uwadze Sąd działając na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 cyt. ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzekł jak w sentencji.