Ppolska.starec← UrzadnikВойти

VI SA/Wa 2247/06

Административные суды2007-02-12
Номер дела
VI SA/Wa 2247/06
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата решения
2007-02-12
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судьи

Jolanta Królikowska-Przewłoka

Резолютивная часть

Odrzucono skargę

Текст решения

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Jolanta Królikowska - Przewłoka po rozpoznaniu w dniu 12 lutym 2007 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi D. S. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] października 2006 r. nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej za wykonywanie przewozu drogowego z naruszeniem warunków dotyczących dokumentacji pracy kierowcy postanawia: odrzucić skargę UZASADNIENIE Pismem z dnia 14 listopada 2006 r. D. S. złożył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, skargę na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] października 2006 r. nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej za wykonywanie przewozu drogowego z naruszeniem warunków dotyczących dokumentacji pracy kierowcy. Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału VI Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 19 grudnia 2006 roku skarżący został wezwany do uzupełnienia braków formalnych skargi, poprzez uiszczenie wpisu sądowego w wysokości 100 złotych, w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi. Niniejsze wezwanie zostało doręczone skarżącemu w dniu 8 stycznia 2007 roku. ( zwrotne potwierdzenia odbioru w aktach ). Termin do uzupełnienia braków formalnych upływał zatem 15 stycznia 2007 r. W tym terminie skarżący nie uiścił wpisu. Wojewódzki Sąd administracyjny zważył co następuje : Skarga podlega odrzuceniu. Skarżący, jak wyżej wskazano, w wyznaczonym terminie należnego wpisu sądowego nie uiścił. Zgodnie zaś z treścią art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz 1270 ze zm.) skargę, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis Sąd odrzuca. Mając powyższe na uwadze, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 220 § 1 i 3 – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzekł jak w postanowieniu