Ppolska.starec← UrzadnikВойти

I SA/Kr 1403/10

Sądy administracyjne2010-10-29
Sygnatura
I SA/Kr 1403/10
Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie
Data orzeczenia
2010-10-29
Rodzaj
Postanowienie WSA w Krakowie

Sędziowie

Agnieszka Jakimowicz

Rozstrzygnięcie

odrzucono skargę , zwrócono wpis

Treść orzeczenia

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym : Przewodniczący: Sędzia WSA Agnieszka Jakimowicz po rozpoznaniu w dniu 29 października 2010 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi R.D. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia 14 maja 2010 r., nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych postanawia I. skargę odrzucić, II. zwrócić skarżącemu wpis w wysokości 200 zł (dwieście złotych). UZASADNIENIE W związku ze złożoną w dniu 28 lipca 2010 r. przez R.D. skargą na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia 14 maja 2010 r., nr [...] przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych skarżący został wezwany pismem z dnia 1 września 2010 r. do uiszczenia w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi wpisu sądowego w kwocie 200 zł. Powyższe wezwanie zostało skarżącemu prawidłowo doręczone w dniu 8 września 2010 r. (dowód doręczenia w aktach sprawy). Termin do uiszczenia wpisu upłynął zatem w dniu 15 września (środa). Jak wynika z akt sprawy, żądany wpis sądowy skarżący uiścił w dniu 27 września 2010 r., a więc po terminie. Z uwagi na powyższe zaistniały podstawy do odrzucenia skargi, zgodnie z brzmieniem art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002 r., nr 153, poz.1270 z późn. zm.) stanowiącego, że skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis (a więc także w sytuacji, gdy wpis zostanie uiszczony po terminie) - podlega odrzuceniu przez sąd. Działając zaś na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, zgodnie z którym sąd z urzędu zwraca stronie cały uiszczony wpis od pisma odrzuconego lub cofniętego, orzeczono o zwrocie skarżącemu całego uiszczonego wpisu sądowego w wysokości 200 zł.