VII SA/Wa 553/07
Sądy administracyjne2007-08-06
Sygnatura
VII SA/Wa 553/07
Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Data orzeczenia
2007-08-06
Rodzaj
Postanowienie WSA w Warszawie
Sędziowie
Bożena Więch-Baranowska
Rozstrzygnięcie
Odrzucono skargę
Treść orzeczenia
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA – Bożena Więch - Baranowska po rozpoznaniu w dniu 6 sierpnia 2007r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi C. G. na decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] stycznia 2007r. Nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania administracyjnego postanawia: odrzucić skargę.
UZASADNIENIE
Zarządzeniami z dnia 29 marca 2007r. doręczonymi przy pismach z dnia
10 kwietnia 2007r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zwrócił się
do skarżącej, pod rygorem odrzucenia skargi, o dostarczenie w terminie siedmiu
dni trzech odpisów skargi poświadczonych za zgodność z oryginałem oraz uiszczenie wpisu sądowego.
Skarżąca otrzymała w/w pisma Sądu w dniu 13 kwietnia 2007r., zatem wyznaczony 7 dniowy termin minął w dniu 20 kwietnia br.
W dniu 20 kwietnia 2007r. skarżąca C. G. osobiście na Biurze Podawczym Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie złożyła wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych.
Postanowieniem z dnia 1 czerwca 2007r. referendarz sądowy przyznał skarżącej prawo pomocy poprzez zwolnienie od wpisu sądowego od skargi oraz
od ewentualnego wpisu od skargi kasacyjnej.
Skarżąca natomiast do dnia dzisiejszego nie nadesłała odpisów skargi,
do czego była zobowiązana.
Zgodnie z treścią art. 58 § 1 pkt 3 ppsa Sąd odrzuca skargę, gdy
nie uzupełniono w terminie braków formalnych skargi.
Z uwagi na powyższe w oparciu o art. 58 § 1 pkt 3 ppsa orzeczono jak
w sentencji postanowienia.