Ppolska.starec← UrzadnikВойти

VIII SA/Wa 845/10

Sądy administracyjne2010-10-28
Sygnatura
VIII SA/Wa 845/10
Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Data orzeczenia
2010-10-28
Rodzaj
Postanowienie WSA w Warszawie

Sędziowie

Marek Wroczyński

Rozstrzygnięcie

Odrzucono skargę

Treść orzeczenia

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Marek Wroczyński po rozpoznaniu w dniu 28 października 2010 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi I.S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w R. z dnia [...] czerwca 2010 r. znak [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji ustalającej warunki zabudowy i zagospodarowania terenu postanawia : odrzucić skargę I.S. UZASADNIENIE Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 oraz art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.: dalej: "p.p.s.a.") Sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi oraz pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis. Pismami z dnia 15 września 2010 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, wykonując zarządzenie Przewodniczącego Wydziału z dnia 25 sierpnia 2010 r., wezwał skarżącą do uiszczenie wpisu sądowego i uzupełnienia braku formalnego skargi, poprzez nadesłanie czterech odpisów skargi osobiście podpisanych lub poświadczonych za zgodność z oryginałem - w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi. Z akt sprawy wynika, że odpisy tych zarządzeń zostały prawidłowo doręczone skarżącej 20 września 2010 r. Zatem siedmiodniowy termin do usunięcia braków skargi i uiszczenia wpisu upływał z dniem 27 września 2010 r. W wyznaczonym przez Sąd terminie skarżąca nie uzupełniła braków formalnych. Ponadto po sprawdzeniu w rejestrze dochodów budżetowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie stwierdzono, że skarżąca nie uiściła również należnego wpisu od skargi. Z tych względów, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 oraz art. 220 § 3 p.p.s.a., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, jak w sentencji postanowienia.