Ppolska.starec← UrzadnikВойти

II SA/Ke 615/10

Sądy administracyjne2010-10-29
Sygnatura
II SA/Ke 615/10
Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach
Data orzeczenia
2010-10-29
Rodzaj
Postanowienie WSA w Kielcach

Sędziowie

Teresa Kobylecka

Rozstrzygnięcie

Odrzucono skargę

Treść orzeczenia

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Teresa Kobylecka po rozpoznaniu w dniu 29 października 2010 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi M. W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [..] znak: [...] w przedmiocie warunków zabudowy p o s t a n a w i a: odrzucić skargę M. W. UZASADNIENIE M. W. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] w przedmiocie warunków zabudowy. Zarządzeniami Przewodniczącego Wydziału II Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach z dnia 5 października 2010 r. wezwano skarżącą do uiszczenia wpisu sądowego w wysokości 500 zł oraz do uzupełnienia braku formalnego skargi poprzez złożenie 3 egzemplarzy odpisów skargi poświadczonych za zgodność z oryginałem w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Ze zwrotnego potwierdzenia odbioru wynika, że skarżąca odebrała wezwanie do uzupełnienia braków skargi w dniu 11 października 2010 r. W rozpatrywanej sprawie termin do uzupełnienia braków skargi upłynął w dniu 18 października 2010 r. Skarżąca nie uiściła wpisu sądowego, jak również nie nadesłała odpisów skargi w wyznaczonym terminie, co uniemożliwia nadanie sprawie biegu. Stosownie do treści art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2002 r. Nr 153, poz.1270 ze zm.) skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. Natomiast zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 cytowanej ustawy sąd odrzuca skargę, gdy w wyznaczonym terminie nie uzupełniono braków formalnych skargi, uniemożliwiając tym nadanie sprawie biegu. Mając powyższe na uwadze, Sąd na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 i art. 220 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzekł jak w sentencji postanowienia.