Ppolska.starec← UrzadnikВойти

III SA/Wa 2393/10

Sądy administracyjne2010-10-29
Sygnatura
III SA/Wa 2393/10
Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Data orzeczenia
2010-10-29
Rodzaj
Postanowienie WSA w Warszawie

Sędziowie

Ewa Radziszewska-Krupa

Rozstrzygnięcie

Odrzucono skargę

Treść orzeczenia

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Radziszewska- Krupa, po rozpoznaniu w dniu 29 października 2010 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi A. D. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia [...] lipca 2010 r. nr [...] w przedmiocie określenia wysokości podstawy opodatkowania oraz zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu osobowego postanawia odrzucić skargę UZASADNIENIE Na podstawie zarządzenia Przewodniczącej Wydziału III WSA w Warszawie wezwano Skarżącego pismem z 27 września 2010 r. do uiszczenia wpisu od skargi w wysokości 100 zł w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi. Skarżący odebrał 29 września 2010r. wezwanie do uiszczenia wpisu od skargi, w którym prawidłowo pouczono o rygorze odrzucenia skargi, gdy wpis nie zostanie uiszczony w terminie 7 dni od dnia odebrania wezwania (karta 12 akt sądowych). Wyznaczony siedmiodniowy termin do usunięcia braku formalnego skargi upłynął zatem z dniem 6 października 2010r. Skarżący, mimo upływu wyznaczonego terminu nie dopełnił wskazanej w wezwaniu czynności - nie uiścił należnego wpisu od skargi, o czym świadczy notatka służbowa Oddziału Finansowo Budżetowego (karta 14 akt sądowych). Zgodnie zaś z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm., powoływanej dalej jako "P.p.s.a.") skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlega odrzuceniu przez sąd. Zgodnie natomiast z art. 58 § 3 P.p.s.a. postanowienie w tym przedmiocie może zapaść na posiedzeniu niejawnym. Sąd, wobec nieuiszczenia wpisu w wyznaczonym terminie, na podstawie przywołanych przepisów art. 220 § 3 oraz art. 58 § 3 P.p.s.a. postanowił, jak w sentencji.