Ppolska.starec← UrzadnikВойти

VII SA/Wa 1024/07

Sądy administracyjne2007-07-25
Sygnatura
VII SA/Wa 1024/07
Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Data orzeczenia
2007-07-25
Rodzaj
Postanowienie WSA w Warszawie

Sędziowie

Izabela Ostrowska

Rozstrzygnięcie

Odrzucono skargę

Treść orzeczenia

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA – Izabela Ostrowska po rozpoznaniu w dniu 25 lipca 2007r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi J. K. na decyzję Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia [...] marca 2007r. Nr [...] w przedmiocie podlegania obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego postanawia: odrzucić skargę J. K. UZASADNIENIE Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia. Termin do wniesienia skargi określony jest w art. 53 § 1 powołanej ustawy i wynosi 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru znajdującego się w aktach sprawy decyzja Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia [...] marca 2007r. Nr [...] została odebrana przez J. K. w dniu 24 marca 2007r. W związku z powyższym termin do wniesienia skargi upłynął z dniem 23 kwietnia 2007r. tj. po upływie trzydziestu dni od daty doręczenia decyzji skarżącej. Z akt sprawy wynika, że skarga na decyzję Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia [...] marca 2007r. Nr [...] została wniesiona do organu w dniu 25 kwietnia 2007r. (data nadania w urzędzie pocztowym), a zatem z uchybieniem ustawowego terminu. Z tego też względu, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 powołanej ustawy prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzekł jak w sentencji postanowienia.