Ppolska.starec← UrzadnikВойти

VII SA/Wa 1721/10

Sądy administracyjne2010-11-04
Sygnatura
VII SA/Wa 1721/10
Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Data orzeczenia
2010-11-04
Rodzaj
Postanowienie WSA w Warszawie

Sędziowie

Mirosława Kowalska

Rozstrzygnięcie

Odrzucono skargę

Treść orzeczenia

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Mirosława Kowalska po rozpoznaniu w dniu 4 listopada 2010r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi D.M. na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] lipca 2010 r. znak [...] w przedmiocie odmowy zmiany decyzji ostatecznej dotyczącej nakazu rozbiórki postanawia odrzucić skargę UZASADNIENIE Stosownie do treści art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U z 2002r. Nr 153, poz. 1270 ze zm. – dalej p.p.s.a.) Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi. Zgodnie zaś z art. 220 § 1 p.p.s.a. Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata, a z § 3 omawianego artykułu wynika, że skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd. Zarządzeniem z dnia 15 września 2010 r. skarżący został wezwany do usunięcia braków formalnych skargi poprzez nadesłanie 2 odpisów skargi oraz uiszczenie wpisu sądowego – w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie skarżący odebrał w dniu 23 września 2010 r. zatem termin do uiszczenia wpisu sądowego upłynął w dniu 30 września 2010 r. Z akt sprawy wynika, że do dnia 26 października 2010 r. skarżący nie uiścił wpisu sądowego od skargi oraz nie nadesłał odpisów skargi. Wobec powyższego skarga podlega odrzuceniu na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 i art. 220 § 1 i § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U z 2002r. Nr 153, poz. 1270 ze zm.).