IV SA/Wa 854/10
Sądy administracyjne2010-10-28
Sygnatura
IV SA/Wa 854/10
Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Data orzeczenia
2010-10-28
Rodzaj
Postanowienie WSA w Warszawie
Sędziowie
Tomasz Wykowski
Rozstrzygnięcie
Odrzucono skargę
Treść orzeczenia
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Tomasz Wykowski po rozpoznaniu w dniu 28 października 2010 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi P. z siedzibą w P. na decyzję Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z dnia [...] marca 2010 r. nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania postanawia: odrzucić skargę.
UZASADNIENIE
P. z siedzibą w P. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z dnia [...] marca 2010 r. nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania.
Pismem z dnia 29 września 2010 r. Sąd wezwał skarżącego do wykonania prawomocnego zarządzenia Przewodniczącego Wydziału IV w sprawie uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 200 złotych, w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania. W piśmie tym zamieszczono pouczenie, że nieuiszczenie opłaty sądowej w zakreślonym terminie spowoduje odrzucenie skargi.
Powyższe wezwanie zostało doręczone skarżącemu w dniu 7 października 2010 r. (dowód: zwrotne potwierdzenie odbioru k. 43 akt sądowych). Termin do uiszczenia wpisu upłynął zatem w dniu 14 października 2010 r.
Stwierdzić należy, że skarżący nie uiścił należnego wpisu w zakreślonym terminie.
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 z późn. zm.) Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania nie uiszczono należnego wpisu.
Mając powyższe na względzie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, z mocy art. 220 § 3 w/w ustawy, orzekł jak w sentencji postanowienia.