Ppolska.starec← UrzadnikВойти

II SA/Łd 950/10

Sądy administracyjne2010-10-26
Sygnatura
II SA/Łd 950/10
Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi
Data orzeczenia
2010-10-26
Rodzaj
Postanowienie WSA w Łodzi

Sędziowie

Barbara Rymaszewska

Rozstrzygnięcie

Odrzucono skargę

Treść orzeczenia

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi – Wydział II w składzie następującym: Przewodnicząca Sędzia WSA Barbara Rymaszewska po rozpoznaniu w dniu 26 października 2010r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi J. P. na decyzję Dyrektora [...] Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie płatności w ramach wsparcia bezpośredniego postanawia - odrzucić skargę. UZASADNIENIE Sygn. akt II SA/Łd 950 /10 UZASADNIENIE J. P. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi skargę na decyzję Dyrektora [...] Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie płatności w ramach wsparcia bezpośredniego. Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału II Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, skarżąca została wezwana do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 200 zł w terminie 7 dni od daty doręczenia odpisu zarządzenia pod rygorem odrzucenia skargi. Zarządzenie zostało doręczone przez awizo w dniu 28 września 2010r. Zakreślony w zarządzeniu termin upłynął zatem w dniu 5 października 2010r. (zwrotne potwierdzenie odbioru - k. 10). Skarżąca nie uiściła wymaganego wpisu od skargi. W tym stanie rzeczy, wobec bezskutecznego upływu terminu do usunięcia braku fiskalnego skargi, stosownie do art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. nr 153, poz. 1270 ze zm.), sąd zobowiązany był skargę odrzucić. Zgodnie bowiem z treścią powołanego unormowania skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. Mając powyższe na uwadze sąd orzekł, jak w postanowieniu. A.D.