Ppolska.starec← UrzadnikВойти

I SA/Wa 1333/10

Sądy administracyjne2010-10-27
Sygnatura
I SA/Wa 1333/10
Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Data orzeczenia
2010-10-27
Rodzaj
Postanowienie WSA w Warszawie

Sędziowie

Jolanta Dargas

Rozstrzygnięcie

Odrzucono skargę

Treść orzeczenia

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jolanta Dargas po rozpoznaniu w dniu 27 października 2010 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi B. P., M. W., E. M., M. W., J. P., D. C., Z. K., A. C., P. T., A. T., K. T. i T. T. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] kwietnia 2010 r., nr [...] w przedmiocie odmowy zwrotu wywłaszczonej nieruchomości postanawia odrzucić skargę M. W. UZASADNIENIE W dniu 9 czerwca 2010 r. B. P., M. W., E. M., M. W., J. P., D. C., Z. K., A. C., P. T., A. T., K. T. i T. T. wnieśli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] kwietnia 2010 r., nr [...] w przedmiocie odmowy zwrotu wywłaszczonej nieruchomości Zaskarżoną decyzję M. W. otrzymała w dniu 7 maja 2010 r., co wynika ze znajdującego się w aktach zwrotnego potwierdzenia odbioru. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, zważył co następuje: Zgodnie z treścią art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Skoro M. W. przedmiotową skargę złożyła w dniu 9 czerwca 2010 r. tj. po upływie terminu do jej wniesienia (termin ten upłynął w dniu 7 czerwca 2010 r.), to na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 powołanej ustawy, skargę przez nią wniesioną należało odrzucić.