Ppolska.starec← UrzadnikВойти

V SA/Wa 2296/10

Sądy administracyjne2010-10-28
Sygnatura
V SA/Wa 2296/10
Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Data orzeczenia
2010-10-28
Rodzaj
Postanowienie WSA w Warszawie

Sędziowie

Izabella Janson

Rozstrzygnięcie

Odrzucono skargę

Treść orzeczenia

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie: Przewodniczący sędzia WSA – Izabella Janson po rozpoznaniu w dniu 28 października 2010 r. na posiedzeniu niejawnym w sprawie ze skargi M. S. na decyzję Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z dnia ... lipca 2010 r. Nr ... w przedmiocie odmowy przyznania pomocy finansowej ze środków unijnych postanawia: odrzucić skargę UZASADNIENIE Zaskarżoną decyzję doręczono dorosłemu domownikowi (synowi skarżącej) w dniu 27 lipca 2010 r. (dowód: zwrotne potwierdzenie odbioru – k.1 akt adm.) wraz z pouczeniem o trybie i terminie wniesienia środka zaskarżenia oraz ze wskazaniem organu, za pośrednictwem którego skarga może zostać wniesiona (pouczenie zawarte w decyzji, akta adm.). Strona złożyła skargę na powyższe rozstrzygnięcie w dniu 27 sierpnia 2010 r. (data na stemplu pocztowym – koperta, k. 18 akt sądowych) w trybie art. 54 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi [Dz.U. Nr 153, poz. 1270], dalej – ppsa. Zgodnie z art. 53 § 1 ppsa skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 2 ppsa sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia. W przypadku strony skarżącej termin do wniesienia skargi upłynął z dniem 26 sierpnia 2010 r., tak więc skargę wniesioną 27 sierpnia 2010 r. na mocy art. 58 § 1 pkt 2 w zw. z art. 58 § 3 ppsa należało odrzucić.