V SA/Wa 2361/10
Sądy administracyjne2010-10-27
Sygnatura
V SA/Wa 2361/10
Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Data orzeczenia
2010-10-27
Rodzaj
Postanowienie WSA w Warszawie
Sędziowie
Ewa Wrzesińska-Jóźków
Rozstrzygnięcie
Odrzucono skargę
Treść orzeczenia
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Ewa Wrzesińska-Jóźków po rozpoznaniu w dniu 27 października 2010r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi M. H. na decyzję Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców z dnia [...] lipca 2010r. nr [...] w przedmiocie wydalenia z terytorium Rzeczpospolitej Polskiej postanawia: odrzucić skargę.
UZASADNIENIE
Cudzoziemiec M. H. złożył w dniu 2 września 2010r. (data stempla pocztowego) za pośrednictwem organu skargę skierowaną do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców z [...] lipca 2010r. w przedmiocie wydalenia z terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.
Ze zwrotnego potwierdzenia odbioru znajdującego się w aktach administracyjnych sprawy wynika, że zaskarżona przez cudzoziemca decyzja została mu doręczona w dniu 30 lipca 2010r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje:
Skarga cudzoziemca podlega odrzuceniu.
Stosownie do art. 58 § 1 pkt 2 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) -dalej p.p.s.a. - sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia.
Zgodnie z art. 53 § 1 p.p.s.a., skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. W niniejszej sprawie ostatni dzień tego terminu, liczonego od dnia 30 lipca 2010r. upłynął z dniem 30 sierpnia 2010 r., a zatem skarga wniesiona w dniu 2 września 2010r. została wniesiona po upływie ustawowego terminu.
W związku z powyższym, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. orzeczono, jak w sentencji postanowienia.