Ppolska.starec← UrzadnikВойти

VII SA/Wa 427/07

Sądy administracyjne2007-06-26
Sygnatura
VII SA/Wa 427/07
Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Data orzeczenia
2007-06-26
Rodzaj
Postanowienie WSA w Warszawie

Sędziowie

Mirosława Kowalska

Rozstrzygnięcie

Odrzucono skargę

Treść orzeczenia

SENTENCJA Sygnatura akt VII SA/Wa 427/07 POSTANOWIENIE Dnia 26 czerwca 2007 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w składzie następującym: Przewodniczący – Sędzia WSA Mirosława Kowalska po rozpoznaniu w dniu 26 czerwca 2007 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi E. J. na decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] grudnia 2002 r. nr [...] znak: [...] w przedmiocie nakazu rozbiórki krat w obrysie balkonu postanawia: odrzucić skargę E. J. UZASADNIENIE Zarządzeniem z dnia 10 maja 2007 r. doręczonym przy piśmie z dnia 14 maja 2007 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zwrócił się do skarżącej, pod rygorem odrzucenia skargi, o wpłacenie na konto Sądu wpisu sądowego. Powyższe zarządzenie powinno być wykonane w terminie 7 dni. Skarżąca otrzymała ww. pismo Sądu w dniu 23 maja 2007 r., zatem wyznaczony 7 dniowy termin minął w dniu 30 maja br. Po sprawdzeniu w rejestrze dochodów ustalono, że na konto Sądu nie wpłynęła żadna kwota z tytułu należnego wpisu sądowego od skarżącej. Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002 r. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) sąd odrzuca skargę gdy pomimo wezwania nie został od niej uiszczony należny wpis. Na marginesie należy wskazać, że cofnięcie skargi nastąpiło po upływie terminu wezwania do uiszczenia wpisu, tj. w dniu 31 maja br. natomiast termin do uiszczenia wpisu upłynął w dniu 30 maja 2007 r. Z tego względu Sąd skargę odrzucił, a nie umorzył postępowanie sądowe. Z uwagi na powyższe w oparciu o art. 220 § 3 ww. ustawy orzeczono jak w sentencji postanowienia.