Ppolska.starec← UrzadnikВойти

II SA/Kr 899/10

Sądy administracyjne2010-10-28
Sygnatura
II SA/Kr 899/10
Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie
Data orzeczenia
2010-10-28
Rodzaj
Postanowienie WSA w Krakowie

Sędziowie

Kazimierz Bandarzewski

Rozstrzygnięcie

Odrzucono skargę

Treść orzeczenia

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Kazimierz Bandarzewski po rozpoznaniu w dniu 28 października na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi J.M. na postanowienie Kierownika Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z dnia 7 czerwca 2010 r., Nr: [...] w przedmiocie stwierdzenia wniesienia wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy z uchybieniem terminu postanawia: skargę odrzucić. UZASADNIENIE Pismem z dnia 1 lipca 2010 r. J.M. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie skargę na postanowienie Kierownika Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z dnia [...] czerwca 2010 r., Nr: [...] w przedmiocie stwierdzenia wniesienia wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy z uchybieniem terminu. Pismem z dnia 6 sierpnia 2010 r. skarżący został wezwany - w oparciu o § 2 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 221, poz. 2193) – do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 100 zł w terminie siedmiu dni od daty doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia skargi. Powyższe wezwanie zostało skarżącemu prawidłowo doręczone w dniu 23 sierpnia 2010 r. Termin do uiszczenia wpisu upłynął w dniu 30 sierpnia 2010 r. Skoro pomimo wezwania skarżący nie uiścił wpisu, nie wystąpił także z wnioskiem o przywrócenie terminu do wniesienia opłaty od skargi, skargę należało odrzucić, zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002 r., nr 153, poz.1270 z późn. zm.) stanowiącym że skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. Mając powyższe na uwadze, orzeczono jak w sentencji na podstawie powołanych w uzasadnieniu przepisów.