Ppolska.starec← UrzadnikВойти

VII SA/Wa 189/10

Sądy administracyjne2010-11-08
Sygnatura
VII SA/Wa 189/10
Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Data orzeczenia
2010-11-08
Rodzaj
Postanowienie WSA w Warszawie

Sędziowie

Izabela Ostrowska

Rozstrzygnięcie

Odrzucono skargę w części

Treść orzeczenia

SENTENCJA Sygnatura akt VII SA/Wa 189/10 POSTANOWIENIE Dnia 8 listopada 2010 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w składzie następującym: Przewodniczący - Sędzia WSA Izabela Ostrowska po rozpoznaniu w dniu 8 listopada 2010 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi Z. G., B. G., M. J. na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] grudnia 2009 r. znak: [...] w przedmiocie odmowy wznowienia postępowania administracyjnego postanawia: odrzucić skargę Z. G. i M. J. UZASADNIENIE Zarządzeniem z dnia 15 września 2010 r. doręczonym przy piśmie z dnia 20 września br. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zwrócił się do skarżącej Z. G. działającej we własnym imieniu i jako pełnomocnika skarżącej M. J. o wpłacenie na konto Sądu wpisu sądowego. Niewykonanie zarządzenia zostało zagrożone rygorem odrzucenia skargi. Skarżąca otrzymała ww. wezwanie Sądu w dniu 29 września 2010 r., zatem wyznaczony 7 dniowy termin minął w dniu 6 października br. Po sprawdzeniu w rejestrze opłat sądowych stwierdzono, że na konto Sądu od ww. skarżących nie wpłynęła kwota z tytułu należnego wpisu sądowego. Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002 r. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) sąd odrzuca skargę gdy pomimo wezwania nie został od niej uiszczony należny wpis. Z uwagi na powyższe w oparciu o art. 220 § 3 ww. ustawy wobec nieuiszczenia wpisu sądowego w sprawie, orzeczono o odrzuceniu skargi.