VII SA/Wa 1881/10
Sądy administracyjne2010-10-29
Sygnatura
VII SA/Wa 1881/10
Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Data orzeczenia
2010-10-29
Rodzaj
Postanowienie WSA w Warszawie
Sędziowie
Ewa Machlejd
Rozstrzygnięcie
Odrzucono skargę
Treść orzeczenia
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA – Ewa Machlejd po rozpoznaniu w dniu 29 października 2010 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi Miasta [...] na postanowienie Wojewody [...] z dnia [...] nr [...] w przedmiocie : niedopuszczalności wniesienia odwołania postanawia : odrzucić skargę.
UZASADNIENIE
W dniu 2 września 2010 r. (data stempla biura podawczego) do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wpłynęła skarga Miasta [...] na postanowienie Wojewody [...] z dnia [...] nr [...] .
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje :
Stosownie do treści art. 54 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz.1270 ze zm.) skargę do sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi. Zgodnie z art. 53 § 1 ww. ustawy skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
Jak wynika z akt sprawy zaskarżone postanowienie zostało skutecznie doręczone skarżącemu w dniu 2 sierpnia 2010 r. (data stempla na zwrotnym potwierdzeniu odbioru). W związku z powyższym termin do wniesienia skargi upłynął z dniem 1 września 2010 r.
Z akt sprawy wynika natomiast, że skarga Miasta [...] na postanowienie Wojewody [...] z dnia [...] nr [...] została złożona osobiście w siedzibie organu w dniu 2 września 2010 r. (data stempla organu na kopercie). Stwierdzić zatem należy, że skarga została złożona po upływie trzydziestu dni od daty doręczenia decyzji skarżącemu.
Z tego też względu, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz.1270 ze zm.), orzekł jak w sentencji postanowienia.