IV SA/Wr 536/10
Sądy administracyjne2010-10-29
Sygnatura
IV SA/Wr 536/10
Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu
Data orzeczenia
2010-10-29
Rodzaj
Postanowienie WSA we Wrocławiu
Sędziowie
Henryk Ożóg
Rozstrzygnięcie
*Odrzucono skargę
Treść orzeczenia
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Henryk Ożóg po rozpoznaniu w dniu 29 października 2010 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi B. A. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego we W. z dnia [...], nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania zasiłku okresowego postanawia odrzucić skargę.
UZASADNIENIE
Pismem z dnia 24 lipca 2010 r. B. A. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego we W. z dnia [...], nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania zasiłku okresowego.
Przepis art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.) stanowi, że skargę wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
Zaskarżona decyzja zawierała prawidłowe pouczenie o terminie i sposobie jej zaskarżenia do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu.
Z zawartego w aktach sprawy zwrotnego potwierdzenia odbioru wynika, że zaskarżona decyzja została doręczona stronie skarżącej w dniu 25 czerwca 2010 r. Skarżąca w dniu 29 lipca 2010 r. wniosła skargę na tę decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu (data nadania pisma w urzędzie pocztowym). Termin do wniesienia skargi upływał natomiast w dniu 26 lipca 2010 r.
W związku z powyższym na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 cyt. ustawy skarga podlegała odrzuceniu. Strona skarżąca nie wniosła o przywrócenie terminu do wniesienia skargi.