Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

I SA/Wr 24/08

Адміністративні суди2008-08-18
Номер справи
I SA/Wr 24/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu
Дата рішення
2008-08-18
Тип
Postanowienie WSA we Wrocławiu

Судді

Marta Semiczek

Резолютивна частина

*Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marta Semiczek po rozpoznaniu w dniu 18 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi B. K. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej we W. z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie stwierdzenia wygaśnięcia decyzji w sprawie podatku od spadków i darowizn postanawia odrzucić skargę. UZASADNIENIE W dniu [...] doręczono skarżącej B. K. wezwanie do uiszczenia, w terminie 7 dni, wpisu od skargi w kwocie 200 zł pod rygorem jej odrzucenia. Wyznaczony termin upływał z dniem 25 czerwca 2008 r., jednakże dotychczas nie uiszczono należnego wpisu sądowego. Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Stosownie do treści art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi- zwanej dalej p.p.s.a. (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Jeśli skarga dotknięta jest powyższym brakiem strona wzywana jest do jego uzupełnienia, a nie usunięcie braku w wyznaczonym terminie powoduje odrzucenie skargi (220 § 3 p.p.s.a). Skarżąca pomimo prawidłowo doręczonego wezwania do uiszczenia należnego wpisu sądowego, nie dopełniła w/w czynności w zakreślonym terminie i dlatego Wojewódzki Sąd Administracyjny, orzekł jak w sentencji.