Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

I SA/Gl 55/08

Адміністративні суди2008-08-04
Номер справи
I SA/Gl 55/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach
Дата рішення
2008-08-04
Тип
Postanowienie WSA w Gliwicach

Судді

Małgorzata Wolf-Mendecka

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Małgorzata Wolf-Mendecka (spr.), , , po rozpoznaniu w dniu 4 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi T. P. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w K. z dnia [...], nr [...] w przedmiocie zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych p o s t a n a w i a odrzucić skargę. UZASADNIENIE Na podstawie zarządzenia Zastępcy Przewodniczącego Wydziału z dnia 16 maja 2008 r. ponownie wezwano pełnomocnika skarżącego, będącego adwokatem do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie [...] zł w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Przesyłka zawierająca powyższe wezwanie została doręczona w dniu 2 czerwca 2008 r. (zob. pismo Naczelnika Urzędu Pocztowego z dnia 8 lipca 2008 r., w którym wskazano, że przesyłka "została awizowana przez listonosza w dniu 26.05.2008 r., a następnie wydana w Urzędzie Pocztowym w dniu 02.06.2008 r. osobiście adresatowi R. Z."). Wpis od skargi do chwili obecnej nie został uiszczony. Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.), skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. Taka sytuacja miała miejsce w rozpatrywanej sprawie, gdyż termin wyznaczony przez Sąd do uiszczenia wpisu upłynął bezskutecznie z dniem 9 czerwca 2008 r. W związku z powyższym na podstawie art. 220 § 3 Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzeczono jak w sentencji postanowienia.