Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

III SA/Wa 1158/08

Адміністративні суди2008-07-23
Номер справи
III SA/Wa 1158/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-07-23
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Lidia Ciechomska-Florek

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w składzie następującym: Sędzia WSA Lidia Ciechomska-Florek po rozpoznaniu w dniu 23 lipca 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi A. Sp. z o.o. z/s w W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia [...] marca 2008 r. nr [...] w przedmiocie określenia prawidłowej wysokości zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług postanawia - odrzucić skargę. - UZASADNIENIE Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 9 maja 2008 r., pełnomocnik skarżącej A. Sp. z o.o. z/s w W. został wezwany do uiszczenia wpisu od skargi na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z [...] marca 2008 r. w kwocie 100 zł. Pouczono go, że nieuiszczenie wpisu w terminie 7 dni od daty doręczenia odpisu zarządzenia spowoduje odrzucenie skargi. Odpis powyższego zarządzenia doręczono pełnomocnikowi Skarżącej w dniu 14 maja 2008 roku. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.- dalej jako "p.p.s.a.") skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. Zgodnie z art. 58 § 3 p.p.s.a. postanowienie w tym przedmiocie może zostać wydane na posiedzeniu niejawnym. W przedmiotowej sprawie pełnomocnik Skarżącej został wezwany do uiszczenia wpisu w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Powyższe wezwanie zostało skutecznie doręczone w dniu 14 maja 2008 roku. Termin do uiszczenia wpisu upłynął w dniu 21 maja 2008 roku, a pełnomocnik Skarżącej nie uiścił wpisu. W tym stanie rzeczy, Sąd na podstawie art. 220 § 3 i art. 58 § 3 p.p.s.a. postanowił jak w sentencji.