III SA/Wa 1992/08
Адміністративні суди2008-08-29
Номер справи
III SA/Wa 1992/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-08-29
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie
Судді
Ewa Radziszewska-Krupa
Резолютивна частина
Odrzucono skargę
Текст рішення
SENTENCJA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodnicząca Sędzia WSA Ewa Radziszewska-Krupa, , po rozpoznaniu w dniu 29 sierpnia 2008r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi M. G. syndyka masy upadłości na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] maja 2008r. Nr [...] w przedmiocie stwierdzenia uchybienia terminowi do wniesienia odwołania postanawia: - odrzucić skargę -
UZASADNIENIE
Na podstawie zarządzenia Przewodniczącego Wydziału III Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 29 lipca 2008r. skarżąca została wezwana w dniu 7 sierpnia 2008r. do złożenia dokumentu, z którego wynikałoby upoważnienie osoby, która podpisała skargę do reprezentacji spółki w dacie wniesienia skargi (odpis umowy spółki, wyciąg z rejestru sądowego, statutu, itp.). W wezwaniu zawarto pouczenie, że nieuzupełnienie ww. braku w terminie siedmiu dni spowoduje odrzucenie skargi.
Z akt sprawy wynika, iż wyżej opisane wezwanie skarżąca otrzymała 12 sierpnia 2008r., zatem wskazany w nim siedmiodniowy termin upływał z dniem 19 sierpnia 2008r.
Do 29 sierpnia 2008r. skarżąca, mimo pouczenia, nie uzupełniła ww. braku.
Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 P.p.s.a., Sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych. W związku z tym Sąd, działając na podstawie powołanego wyżej przepisu orzekł, jak w sentencji.