Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

I SA/Po 1008/08

Адміністративні суди2008-08-26
Номер справи
I SA/Po 1008/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu
Дата рішення
2008-08-26
Тип
Postanowienie WSA w Poznaniu

Судді

Sylwia Zapalska

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Sylwia Zapalska po rozpoznaniu w dniu 26 sierpnia 2008r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi S. P. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia (...), Nr (...) w przedmiocie podatku akcyzowego za miesiąc lipiec 2004r. postanawia: odrzucić skargę. I-I S.Zapalska UZASADNIENIE Z akt sprawy wynika, że decyzję Dyrektora Izby Celnej doręczono pełnomocnikowi skarżącego w dniu 4 czerwca 2008r. /środa/ (k. 83 akt administracyjnych). Rozstrzygnięcie zawierało pouczenie o terminie i sposobie wniesienia skargi. Skarga została złożona w Izbie Celnej w dniu 8 lipca 2008r. /wtorek/ (k. 3 akt sądowych). Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153, poz. 1270), skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. W niniejszej sprawie termin do wniesienia skargi upłynął w dniu 4 lipca 2008r. (piątek). W tych okolicznościach skargę jako spóźnioną należało odrzucić na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 powołanej wyżej ustawy. I-I S.Zapalska