Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

IV SA/Wa 1048/08

Адміністративні суди2008-07-22
Номер справи
IV SA/Wa 1048/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-07-22
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Małgorzata Miron

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w składzie następującym: Sędzia WSA - Małgorzata Miron po rozpoznaniu w dniu 22 lipca 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi D. K. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia (...) kwietnia 2008 r. nr (...) w przedmiocie odmowy przyjącia do uzgodnienia projektu decyzji o warunkach zabudowy postanawia: 1. odrzucić skargę, 2. zwrócić skarżącemu D.K. cały wpis sądowy w kwocie 100 (sto) złotych. UZASADNIENIE Skarżący D. K. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia (...) kwietnia 2008 r. w przedmiocie odmowy przyjęcia do uzgodnienia projektu decyzji o warunkach zabudowy. Zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisów w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 221 poz. 2193 ) w związku z art. 233 oraz 219 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm., zwana dalej: P.p.s.a.), skarga wniesiona w niniejszej sprawie podlega opłacie sądowej (wpisowi), którą skarżący winien był uiścić przy wniesieniu skargi. Wobec tego, iż skarżący wpisu nie opłacił, Sąd – stosownie do treści art. 220 § 1 powołanej ustawy - pismem z dnia 1 lipca 2008 r. wezwał skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego, w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania. W piśmie tym zamieszczono pouczenie, że nieuiszczenie opłaty sądowej w zakreślonym terminie spowoduje odrzucenie skargi. Jak wynika z akt sprawy przedmiotowe wezwanie zostało doręczone skarżącemu w dniu 4 lipca 2008 r. Skarżący uiścił wpis sądowy w kwocie 100 (sto) złotych w dniu 14 lipca 2008 r. Wpis ten został jednak opłacony z uchybieniem terminu (termin ten upłynął bowiem w dniu 11 lipca 2008 r.) wobec czego skargę należało odrzucić. Mając powyższe na względzie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 220 § 3 oraz art. 232 § 1 pkt 1 a ustawy P.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.