Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

III SA/Łd 142/08

Адміністративні суди2008-07-30
Номер справи
III SA/Łd 142/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi
Дата рішення
2008-07-30
Тип
Postanowienie WSA w Łodzi

Судді

Janusz Nowacki

Резолютивна частина

Pozostawiono wniosek bez rozpoznania

Текст рішення

SENTENCJA Dnia 30 lipca 2008 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi – Wydział III w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Janusz Nowacki po rozpoznaniu w dniu 30 lipca 2008 roku na posiedzeniu niejawnym wniosku P. K. o wydanie kserokopii dokumentów w sprawie ze skargi P. K. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...], Nr [...] w przedmiocie pozbawienia statusu osoby bezrobotnej z a r z ą d z a: pozostawić wniosek P. K. z dnia 17 czerwca 2008 roku bez rozpoznania. UZASADNIENIE P. K. wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] w przedmiocie pozbawienia statusu osoby bezrobotnej. W toku postępowania sądowego w piśmie z dnia 17 czerwca 2008 roku wniósł o wydanie kserokopii z akt sprawy – "karta 1, 6 z akt administracyjnych i karty 1, 4, 5, 10, 11, 12, 17, 18, 19 i 20". Zarządzeniami Przewodniczącego Wydziału z dnia 19 czerwca 2008 roku skarżący został wezwany do wskazania numeru kart akt administracyjnych bądź w razie braku numeru – jej tytułu, gdyż w aktach sprawy brakuje kart o numerach podanych w piśmie, w terminie 7 dni pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania. Zarządzenie powyższe zostało doręczone P. K. w dniu 26 czerwca 2008 roku. Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z regulacją art. 49 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), jeżeli pismo strony nie może otrzymać prawidłowego biegu wskutek niezachowania warunków formalnych, przewodniczący wzywa stronę o jego uzupełnienie lub poprawienie w terminie 7 dni pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania, chyba że ustawa stanowi inaczej. Jeżeli strona nie uzupełniła lub nie poprawiła pisma w terminie, przewodniczący zarządza pozostawienie pisma bez rozpoznania (art. 49 § 2 Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi). W piśmie z dnia 17 czerwca 2008 roku P. K. wnosił o wydanie kserokopii dokumentów załączonych do akt. Określenie dokumentów, o wydanie których wnioskował skarżący, było nieprawidłowe (brak w aktach dokumentów oznaczonych numerami podanymi przez skarżącego). W takiej sytuacji zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału, doręczonym w dniu 26 czerwca 2008 roku, wezwano skarżącego do wskazania numeru kart bądź nazwy dokumentów, o których wydanie wnioskował. Termin do wykonania zarządzenia upłynął z dniem 3 lipca 2008 roku. Pomimo upływu terminu skarżący nie sprecyzował treści swojego pisma. W tej sytuacji, na podstawie art. 49 § 1 i § 2 oraz art. 167 Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, zarządzono pozostawienie wniosku z dnia 17 czerwca 2008 roku bez rozpoznania. e.o.