Ppolska.starec← UrzadnikУвійти

II SA/Wa 968/08

Адміністративні суди2008-08-21
Номер справи
II SA/Wa 968/08
Суд
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Дата рішення
2008-08-21
Тип
Postanowienie WSA w Warszawie

Судді

Andrzej Kołodziej

Резолютивна частина

Odrzucono skargę

Текст рішення

SENTENCJA Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie: Przewodniczący: Sędzia WSA Andrzej Kołodziej po rozpoznaniu w dniu 21 sierpnia 2008 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi K. G. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] maja 2008 r. nr [...] w przedmiocie opróżnienia lokalu mieszkalnego postanawia odrzucić skargę. UZASADNIENIE Pismem z dnia [...] czerwca 2008 r. K. G. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] maja 2008 r. nr [...]. Zaskarżoną decyzją Komendant Główny Policji utrzymał w mocy decyzję Komendanta Stołecznego Policji z dnia [...] kwietnia 2008 r. nr [...] w przedmiocie opróżnienia lokalu mieszkalnego. Zarządzeniem Zastępcy Przewodniczącego Wydziału II Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 25 lipca 2008 r. wezwano K. G. do uiszczenia wpisu sądowego od wyżej wskazanej skargi, w terminie 7 dni od daty doręczenia odpisu zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu, pod rygorem odrzucenia skargi. Odpis przedmiotowego zarządzenia został doręczony skarżącemu w dniu 01 sierpnia 2008 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru w aktach sprawy), natomiast w dniu 11 sierpnia 2008 r. skarżący uiścił wpis sądowy od ww. skargi. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Opłatami sądowymi są wpis i opłata kancelaryjna (art. 212 § 1 powołanej ustawy). Stosownie do treści art. 220 § 3 ww. ustawy, skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których, pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd. Należy stwierdzić, iż w niniejszej sprawie skarżący nie dokonał powyższej czynności w terminie zakreślonym przez Sąd, gdyż wpis sądowy został uiszczony w dniu 11 sierpnia 2008 r. Z zestawienia daty otrzymania odpisu zarządzenia w przedmiocie wezwania do uiszczenia wpisu – 01 sierpnia 2008 r., z datą dokonania wpisu – 11 sierpnia 2008 r., wynika, iż czynność ta została dokonana po terminie (ostateczny termin do uiszczenia ww. wpisu upłyną z dniem 08 sierpnia 2008 r.), nie mogła więc odnieść zamierzonego przez stronę skutku. Z tych względów, na podstawie art. 220 § 1 i § 3, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, jak w sentencji postanowienia.